Macaw.lt/Naujienos/Justė Stasinienė: „Specialistai darbe nori tobulėti. Būtent tokias sąlygas jiems ir kuriame“

Justė Stasinienė: „Specialistai darbe nori tobulėti. Būtent tokias sąlygas jiems ir kuriame“

Lietuva bei Vilnius ir toliau išlieka viena svarbiausių informacinių technologijų vietovių visoje Europoje. Užsienio bendrovės noriai investuoja mūsų šalyje ir čia kuria savo centrus ne tik dėl puikios infrastruktūros, bet ir dėl be galo motyvuotų ir gabių specialistų.

2017 metais Lietuvoje tarptautinę plėtrą pradėjusi viena geriausių informacinių technologijų bendrovių Europoje„Macaw“ ir toliau sėkmingai ją vykdo, o naujoji komptencijų centro Lietuvoje vadovė Justė Stasinienė pasakoja, kad COVID-19 pandemija sujaukė darbo rinką, ir pastebi besikeičiančius darbuotojų poreikius.

„COVID-19 pandemija viską stipriai pakeitė. Anksčiau daug investavome į patogumą biuruose, o dabar vis daugiau dėmesio skiriame norėdami užtikrinti, kad darbuotojai galėtų patogiai dirbti iš namų“, – sako J. Stasinienė.

„Macaw“ kompetencijų centro vadovė Lietuvoje sako, kad išryškėja ir dar vienas veiksnys, kurį vertina specialistai.

„Kalbėdamiesi su specialistais matome, kad daugeliui vis svarbiau tampa ne tik puiki atmosfera ir darbo sąlygos, bet ir projektai, su kuriais jie dirba. Tarkime, šiuo metu labai plečiame duomenų analitikų ir inžinierių komandą ir jaučiame, kad galime jiems pasiūlyti tikrai daug, nes mūsų įmonė dirba su žinomais vardais Europoje. Specialistams svarbu ir tobulėti, dirbti su įdomiais projektais. Vis sulaukiame klausimų apie karjeros galimybes, apie tai, ar galime pasiūlyti darbą su įdomiais projektais“, – sako J. Stasinienė.

Anot pašnekovės, tokia situacija susidarė dėl kelių priežasčių: „Besikeičiantys darbuotojų poreikiai yra susiję su tuo, kad technologijų ir tarptautinės įmonės sukūrė naują darbovietės standartą. Daugelyje įmonių biurai yra pritaikyti darbuotojams, kad jie jaustųsi labai patogiai, suteikiama daug privilegijų. Taigi visai suprantama, kad specialistai pradeda rinktis darbovietę daugiau pagal darbo pobūdį ir galimybes tobulėti.“

Investuoja į darbuotojus

J.Stasinienė pasakoja, kad „Macaw“ padalinyje Vilniuje didelis dėmesys skiriamas darbuotojų tobulėjimui rengiant įvairias kompetencijų tobulinimo programas.

„Specialistai ateidami į bet kurią įmonę atsineša tam tikras žinias. Tik nereikia pamiršti, kad bendrovėse vyrauja skirtinga darbo kultūra, naudojamos technologijos. Taigi augimas yra būtinas kiekvienam darbuotojui. Ir labai džiaugiuosi, kad mūsų įmonėje tai ypač matoma ir į tai daug investuojame. Sumokame už įvairius darbuotojų kursus ir egzaminus, organizuojame mokymus jiems“, – teigia J. Stasinienė.

Paklausta, ar nesibaimina, kad sukaupę patirtį darbuotojai išeis į kitas įmones, Justė sako, kad visada ir gaila, ir smagu, kad „Macaw“ dirbę žmonės kopia karjeros laiptais: „Visada labai liūdna, kai darbuotojai palieka įmonę, bet žiūrime į tai kaip į neišvengiamą dalyką. Be to, nuolatos auginame jaunus specialistus. Iš kitos pusės, „Macaw“ darbuotojai dažniausiai išeina į aukštesnes pozicijas ar net išvyksta dirbti į bendrovių padalinius užsienyje.“

Kolegos užsienyje vertina lietuvius

1993-aisiais įkurta IT bendrovė „Macaw“ dirba su ne viena tarptautine įmone ir padeda įgyvendinti jų skaitmeninę transformaciją, kuri leidžia pasiekti daug geresnių rezultatų komunikuojant su esamais ir būsimais klientais.

J.Stasinienė sako, kad lietuviai specialistai vertinami vis geriau: „Mūsų specialistai, ypač dirbantys su duomenimis, turi galimybę nuolatos dirbti su pačiais įvairiausiais sudėtingais projektais. Taip yra dėl to, kad lietuviai apskritai yra vertinami kaip labai aukštos kvalifikacijos specialistai. Taigi jie turi labai geras sąlygas ir tobulėti, ir kartu įgyvendinti projektus didelėms Europos bendrovėms.“

„Macaw“ – viena geriausių darbdavių visoje Europoje

„Macaw“ ketvirtus metus iš eilės gavo „Great Place to Work“ sertifikatą ir buvo pripažinta viena geriausių darbdavių Nyderlanduose. Šiais metais pirmąjį tokį įvertinimą gavo ir „Macaw“ padalinys Vokietijoje. Organizacija „Great Place to Work“ Lietuvoje tyrimo neatlieka, bet Lietuvos „Macaw“ padalinio darbuotojų apklausos rezultatai įtraukiami į bendrą vertinimą.

Kiekvienais metais tarp geriausių darbdavių patenka ir tokios bendrovės, kaip „Mars“, avialinijų bendrovė „SAS“, viešbučių tinklas „Hilton“, technologijų bendrovė „Cisco“, greitųjų siuntų tarnyba „DHL“.

Bendrovės „Macaw“ personalo vadovas Ronaldas van Esas sako, kad „Great Place to Work“ apdovanojimas dar kartą įrodė, kad jau dvidešimt penkerius metus kuriama darbo kultūra pasiteisina ir darbuotojai ja be galo patenkinti.

„Mūsų darbo kultūra, orientuota į pasitikėjimą, bendradarbiavimą, darbuotojų gerovę ir tobulėjimą, pasiteisina ir šiandien dar kartą galime matyti to rezultatą, nes mūsų darbuotojai visose šalyse įmonės darbo kultūrą vertina labai teigiamai. Šis tyrimas atspindi visos organizacijos darbuotojų nuomonę apie mus pačius ir tai, kaip žmonės jaučiasi dirbdami mūsų bendrovėje tiek Nyderlanduose, tiek Vokietijoje, tiek ir Lietuvoje“, – sako R. Van Esas.

Atlikto tyrimo duomenimis, net 88 proc. visų „Macaw“ darbuotojų nurodė, kad bendrovė – puiki vieta dirbti ir tobulėti. 91 proc. kolegų atsakė, kad jaučia, jog gali pasikliauti kolegomis, o net 89 proc. – kad dirbdami „Macaw“ jaučiasi laisvai. 84 proc. visų darbuotojų teigė, kad šioje įmonėje jie skatinami siekti geresnių rezultatų ir kartu gali suderinti darbą ir laisvalaikį. Anot „Great Place to Work“ tyrėjų, bendras „Macaw“ įvertinimas siekia 80 proc., o tai yra net dešimt procentų daugiau nei vidurkis.

Sveiki. Esu Kristina Gružauskienė, bendrovės „Macaw“ personalo vadovė. Jeigu norite daugiau sužinoti apie karjerą mūsų bendrovėje – apsilankykite mūsų Karjeros puslapyje arba susisiekite su manimi e-paštu kristina.gruzauskiene@macaw.nl