Macaw.lt/Naujienos/„Macaw“ resursų planuotoja Skaidrė: „Didžiausią įspūdį paliko ypač draugiškas kolektyvas“

„Macaw“ resursų planuotoja Skaidrė: „Didžiausią įspūdį paliko ypač draugiškas kolektyvas“

Skaidrė pasakoja, kad jai teko dirbti ne vienoje tarptautinėje įmonėje, o bendrovėje „Macaw“ didžiausią įspūdį paliko ypač draugiškas kolektyvas.

Prieš kiek daugiau nei trejus metus Lietuvoje padalinį atidariusi Nyderlandų informacinių technologijų ir internetinės rinkodaros bendrovė „Macaw“ mūsų šalyje ir toliau sėkmingai plečiasi.

Skaidrė Bakutytė prie „Macaw“ prisijungė 2021-ųjų metų pradžioje ir yra atsakinga tiek už Lietuvos, tiek už Nyderlandų ir Vokietijos kolegų projektų laiko planavimą. Skaidrė pasakoja, kad jai teko dirbti ne vienoje tarptautinėje įmonėje, o bendrovėje „Macaw“ didžiausią įspūdį paliko ypač draugiškas kolektyvas.

„Macaw“ labai stipriai išsiskiria iš kitų įmonių, nes čia itin daug asmeninio ryšio su kolegomis – jie visada klausia, kaip sekasi, stengiasi išklausyti, suprasti, ir padėti. Tokį rūpestį jaučiu ne tik iš kolegų Lietuvoje, bet ir iš kolegų Nyderlanduose ar Vokietijoje. Tai labai svarbu, ypač kai dalį laiko dirbame namie, o ne biure“, – sako S. Bakutytė.

Skaidrė pasakoja, kad savo darbo karjerą pradėjo gana anksti: „Po mokyklos studijavau Vilniaus kolegijoje ir Mykolo Romerio universitete. Dar studijų metais įsidarbinau banke. Vėliau perėjau į bendrovę „Palink“ (ši bendrovė valdo prekybos tinklą „Iki“), ten dirbau Pirkimų skyriuje pirkimų analitikos asistente. Atlikau įvairius darbus – nuo duomenų vedimo iki kainų tikrinimo.“

„Vėliau perėjau dirbti į bendrovę „Vilniaus pergalė“ ir buvau atsakinga už žaliavų pirkimą. Darbas buvo tikrai dinamiškas: daug bendravimo su tiekėjais, be to, patiko, kad buvau atsakinga už tai, kad prekės pasiektų sandėlį, būtų kokybiškos ir tvarkingos. Ant mano pečių gulė tikrai daug atsakomybės“, – sako Skaidrė.

Pirmoji tarptautinė įmonė Skaidrei buvo „Telia Global Service Lithuania“, kurioje mergina dirbo Pirkimų ir Finansų departamente operacijų specialiste: „Iš Skandinavijos perkėlus operacijas, tapau operacijų komandos vadove. Buvo keliami tikslai, ką turime įgyvendinti, prižiūrėti visus procesus.“

„Ten dirbdama supratau, kad būtų visai įdomu išbandyti jėgas ir IT sektoriuje, taigi pradėjau studijas programavimo mokykloje „Vilnius coding school“, baigiau didžiųjų duomenų kursus. Taip pat dalyvavau ir programoje „Woman Go Tech“. Tada pradėjau ieškoti darbo ir „Macaw“ susisiekė su manimi.“

Kaip pasakoja Skaidrė, dabartinis darbas – procesų planavimas – jai prie širdies, nes čia gali pritaikyti visas įgytas žinias: „Šis darbas man labai patinka, nes didžiąją dalį veiklos sudaro planavimas. Be to, nenorėjau nutolti nuo tarptautinių įmonių, todėl esu čia be galo laiminga.“

Dinamiškas darbas

Skaidrė teigia, kad jos darbe daug dinamikos ir kasdienių iššūkių: „Kai kas nors klausia, ką veikiu darbe, neturiu vieno atsakymo. Gal tiksliausia būtų sakyti, kad tai „žmonių planavimas“, kitaip tariant, išteklių planavimas. Ir tai nėra tik mechaninis langelių pildymas, nes kasdien tenka daug bendrauti su žmonėmis ir žiūrėti, ar darbuotojui konkretus projektas yra tinkamas, ar klientui tinka tas žmogus. Daug visko tenka atlikti, bet turbūt dėl to man šis darbas taip ir patinka.“

„Macaw“ – viena geriausių darbdavių visoje Europoje

„Macaw“ ketvirtus metus iš eilės gavo „Great Place to Work“ sertifikatą ir buvo pripažinta viena geriausių darbdavių Nyderlanduose. Šiais metais pirmąjį tokį įvertinimą gavo ir „Macaw“ padalinys Vokietijoje. Organizacija „Great Place to Work“ Lietuvoje tyrimo neatlieka, bet Lietuvos „Macaw“ padalinio darbuotojų apklausos rezultatai įtraukiami į bendrą vertinimą.

Kiekvienais metais tarp geriausių darbdavių patenka ir tokios bendrovės, kaip „Mars“, avialinijų bendrovė „SAS“, viešbučių tinklas „Hilton“, technologijų bendrovė „Cisco“, greitųjų siuntų tarnyba „DHL“.

Bendrovės „Macaw“ finansų vadovas Ronaldas van Esas sako, kad „Great Place to Work“ apdovanojimas dar kartą įrodė, kad jau dvidešimt penkerius metus kuriama darbo kultūra pasiteisina ir darbuotojai ja be galo patenkinti.

„Mūsų darbo kultūra, orientuota į pasitikėjimą, bendradarbiavimą, darbuotojų gerovę ir tobulėjimą, pasiteisina ir šiandien dar kartą galime matyti to rezultatą, nes mūsų darbuotojai visose šalyse įmonės darbo kultūrą vertina labai teigiamai. Šis tyrimas atspindi visos organizacijos darbuotojų nuomonę apie mus pačius ir tai, kaip žmonės jaučiasi dirbdami mūsų bendrovėje tiek Nyderlanduose, tiek Vokietijoje, tiek ir Lietuvoje“, – sako R. Van Esas.

Atlikto tyrimo duomenimis, net 88 proc. visų „Macaw“ darbuotojų nurodė, kad bendrovė – puiki vieta dirbti ir tobulėti. 91 proc. kolegų atsakė, kad jaučia, jog gali pasikliauti kolegomis, o net 89 proc. – kad dirbdami „Macaw“ jaučiasi laisvai. 84 proc. visų darbuotojų teigė, kad šioje įmonėje jie skatinami siekti geresnių rezultatų ir kartu gali suderinti darbą ir laisvalaikį. Anot „Great Place to Work“ tyrėjų, bendras „Macaw“ įvertinimas siekia 80 proc., o tai yra net dešimt procentų daugiau nei vidurkis.

Sveiki. Esu Kristina Gružauskienė, bendrovės „Macaw“ personalo vadovė. Jeigu norite daugiau sužinoti apie karjerą mūsų bendrovėje – apsilankykite mūsų Karjeros puslapyje arba susisiekite su manimi e-paštu kristina.gruzauskiene@macaw.nl
Macaw | Full-service digital partner

What is your challenge?

We are happy to help you to create a unique customer experience, empowering your employees and optimizing your IT Operations. These are the components for a successful digital transformation within your organization. Looking for a sparring partner or ready for tailor-made advice? Make an appointment or call us. Our experts are ready for your challenge.