Macaw.lt/Naujienos/Duomenų svarba 2021-aisiais ir keli pavyzdžiai, ką veikia „Macaw“

Duomenų svarba 2021-aisiais ir keli pavyzdžiai, ką veikia „Macaw“

COVID-19 pandemija – pirmoji tokio pobūdžio krizė, iš esmės pakeitusi ne tik mūsų laisvalaikį, bet ir darbą. Visuotinis karantinas didelę dalį veiklų privertė perkelti į skaitmeninę erdvę, todėl eksponentiškai išaugo vartojamų duomenų kiekiai, o tai sukėlė nemažai sunkumų tiek paprastiems vartotojams, tiek paslaugų teikėjams.

Ši pandemija išryškino ir pagrindinius iššūkius, kuriuos tenka įveikti įmonėms – duomenų pasiekimą ir jų atvaizdavimą realiuoju laiku.

Duomenys realiuoju laiku

Duomenys, jų analizė ir tinkamas naudojimas verslui tampa prioritetiniu tikslu. Efektyvus duomenų naudojimas gali suteikti didelį konkurencinį pranašumą, ypač jei duomenys matomi realiuoju laiku.

Tokį verslo poreikį nėra lengva įgyvendinti, kai įmonės padaliniai duomenis kaupia skirtingose sistemose arba įvairi statistika ir ataskaitos yra keliose platformose, neturinčiose bendros sąsajos.

Geras pavyzdys – įmonių rinkodaros ir komunikacijos departamentų darbas, kur galimybė matyti vartotojų duomenis realiuoju laiku yra itin svarbi. „Facebook“, „Google Ads“, Google Analytics“, „Linkedin“ ir kitų platformų duomenis sujungti į visumą nėra paprasta, o dažnai jie yra aktualūs būtent reikiamą akimirką arba kelias dienas.

Duomenų atvaizdavimas realiuoju laiku yra reikšmingas ir kitoms šakoms – transporto, pardavimų, finansų sektoriui.

Būtent tokius ir panašius projektus įgyvendina „Macaw“. Patyrusių duomenų specialistų komanda dirba su vienomis didžiausių Europos bendrovių, padeda joms įgyvendinti duomenų kaupimo, analizės ir atvaizdavimo realiuoju laiku projektus. Įmonė „Macaw“ yra auksinė „Microsoft“ partnerė, todėl bendrovėje dirbantys specialistai vieni iš pirmųjų gali išbandyti naujausius technologinius sprendimus ir juos pritaikyti kasdieniuose darbuose.

Perėjimas prie debesijos

Skaičiuojama, kad iki 2021 metų debesijos duomenų centrai apdoros 94 procentus visų internete esančių ir kaupiamų duomenų, o visa pramonė iki 2023 m. bus vertinama 623 milijardais JAV dolerių – tai didžiulis šuolis, palyginti su „vos“ 272 milijardais 2018-aisiais metais.

Nuo pat atsiradimo šios technologijos populiarumas kasmet auga, bet ekspertai įsitikinę, kad ribos kol kas nepasiektos – dar yra labai daug galimybių augti.

Atrodytų, kad debesijos populiarumas – jokia naujiena. Dėl karantino ir darbo iš namų ši sritis tapo viena svarbiausių. Dirbant namie labai svarbu turėti galimybę saugiai ir patogiai prisijungti prie įmonės duomenų ir be trikdžių juos tinkamai naudoti.

Taigi vis daugiau įmonių visus savo duomenis pradėjo laikyti ne fiziniuose serveriuose, bet debesijoje – pasirinkusios „Microsoft Azure“ ar panašias paslaugas. „Macaw“ specialistai parengia įmonėms duomenų perkėlimo ir valdymo strategijas bei padeda jas įgyvendinti.