Macaw.lt/„Tata Steel” didina procesų efektyvumą naudodama „Power Platform”

„Tata Steel" didina procesų efektyvumą naudodama „Power Platform"

icon

Apie bendrovę „Tata Steel“

Bendrovė „Tata Steel“ yra plieno gamintoja, kasmet pagaminanti ir perdirbanti 7 milijonus tonų plieno. Nyderlandų mieste IJmuidene bendrovėje dirba apie 9 000 žmonių. Įmonė turi kelias gamyklas, kuriose naudojami įvairūs plieno apdirbimo būdai. Visas bendrovės plotas užima beveik 750 hektarų plotą.

Iššūkis – palengvinti darbą bendrovės darbuotojams

Bendrovė „Tata Steel“ ne vienus metus svarstė, kaip naudojant skaitmeninės transformacijos strategiją ir įrankius palengvinti darbą biuro darbuotojams. Pirmiausia „Tata Steel“ parengė veiksmų planą, kuriame buvo iškelti prioritetiniai tikslai. Svarbiausias jų – kurti didesnę kasdienio darbo vertę. Bendrovė daug dėmesio norėjo skirti pažangių analitinių įrankių kūrimui, analitikos integracijai ir informacijos atvaizdavimui.

Nyderlandų įmonė šiuo metu naudoja labai daug įvairių programėlių – nuo stebėjimo sistemų ir konferencijų organizavimo iki kelionių prašymų pildymo ir darbo apskaitos. Nuo 2016 metų naudodama platformą „Microsoft Power Platform“, „Tata Steel“ savo darbuotojams yra sukūrusi per 1000 įvairių įrankių ir programėlių.

Vienoje programėlėje – 80 000 leidimų

Viena naujausių programėlių šioje no (low-code) platformoje – leidimų dirbti išdavimas. Visiems darbams, kuriuos rangovai atlieka „Tata Steel“ aikštelėje, turi būti išduotas specialus leidimas, o tokių leidimų skaičius per metus siekia net 80 tūkstančių. Šiame leidime yra pateikiamas darbo aprašymas, naudojamos darbo priemonės ir darbo saugos informacija. Be to, visi leidimai turi būti saugomi ir atlikus darbus. Tai pat turi būti galimybė šiuos leidimus lengvai rasti sistemoje. Iki bendradarbiavimo su „Macaw“ pradžios šis procesas tik iš dalies buvo skaitmeninis – dalis procesų turėjo būti patvirtinti ir popieriniais dokumentais, todėl visos procedūros trukdavo gana ilgai. Naudojant platformą „Power Platform“, didelę dalį tokio proceso galima visiškai skaitmenizuoti ir taip sutaupyti daug brangaus laiko.

Kurdami programėlę, „Macaw“ specialistai dalį jos funkcijų įgyvendino su „Java Script“, o „Power Portal“ suteikia galimybę „Tata Steel“ sistemai saveikauti ir su išorės rangovais, todėl jie gali prisidėti prie darbo leidimo išdavimo, nes naudojama ta pati duomenų bazė.

Tarkime, jei darbuotojas nori užregistruoti naują darbo leidimą, jam tereikia spustelėti mygtuką, kuris generuoja darbo leidimą, ir automatiškai sukuriamas dokumentas. Jį pareiškėjas gauna tiesiai į savo el. paštą – tereikia pasirašyti, nes dokumente yra visa reikalinga informacija: užduoties aprašymas, darbo vieta ir kita su tuo susijusi informacija, taip pat nurodoma, kas yra įgaliotas asmuo, turintis patvirtinti leidimą, ir svarbi darbo saugos informacija.

Rezultatas – per tris mėnesius sukurta programėlė

Tokią programėlę bendrovė „Macaw“ sukūrė beveik per tris mėnesius, o „Tata Steel“ atstovai teigia, kad produktas puikiai atitinka keltus reikalavimus. Anot bendrovės atstovų, jie ateityje ir toliau tobulins programėlę, nes platforma „Power Platform“ tai leidžia.

Challenge
Visiems darbams, kuriuos rangovai atlieka „Tata Steel“ aikštelėje, turi būti išduotas specialus leidimas, o tokių leidimų skaičius per metus siekia net 80 tūkstančių.
Approach
Kurdami programėlę, „Macaw“ specialistai dalį jos funkcijų įgyvendino su „Java Script“, o „Power Portal“ suteikia galimybę „Tata Steel“ sistemai saveikauti ir su išorės rangovais, todėl jie gali prisidėti prie darbo leidimo išdavimo, nes naudojama ta pati duomenų bazė.
Result
Tokią programėlę bendrovė „Macaw“ sukūrė beveik per tris mėnesius, o „Tata Steel“ atstovai teigia, kad produktas puikiai atitinka keltus reikalavimus
icon
„BNG Bank“ ir „Power Apps“ – programa vos per dvi savaites
Saugus ir savalaikis informacijos teikimas ir rinkimas – svarbi „BNG Bank“ procesų dalis. Bankas jau ne vienus metus daug dėmesio skiria duomenims ir vidiniams procesams skaitmeninti.