Macaw.lt/Eneco atranda „Power BI“ naudą

Eneco atranda „Power BI“ naudą

icon

Apie „Eneco“

„Eneco“ – viena didžiausių energetikos sektoriaus bendrovių visoje Europoje, didelį dėmesį skirianti investicijoms į tvarią ir žaliąją energiją. Bendrovės „Eneco“ būstinė įsikūrusi antrame pagal dydį Nyderlandų mieste Roterdame. Pagrindinė įmonės veikla – elektros energijos ir dujų tiekimas. Šiais ištekliais ji aprūpina daugiau kaip du milijonus žmonių Nyderlanduose ir Belgijoje.

2007 metais „Eneco“ pasitvirtino planą, pagal kurį didelė dalis investicijų buvo skirta žaliajai energetikai. Be to, bendrovė daug dėmesio pradėjo skirti ir savo vidinių procesų optimizavimui ir skaitmenizavimui, o tai leido darbuotojams gerokai paprasčiau ir lengviau valdyti didelius duomenų kiekius ir rasti visą reikalingą informaciją.

Iššūkis – sėkmingas duomenų valdymas

Vienas iš pagrindinių „Eneco“ tikslų – darbuotojų supratimo apie duomenis keitimas. Įmonės atstovai teigia, kad dažnas darbuotojas į duomenis žiūri kaip į rezultatą, bet ne kaip į galimybę turimą informaciją panaudoti priimant sprendimus ateityje. Energetikos milžinės tikslas – sudaryti galimybę darbuotojams daug lengviau ir paprasčiau rasti turimus duomenis ir juos analizuoti bei stengtis panaudoti kasdienėje savo veikloje.

Dirbdama kartu su „Macaw“, „Eneco“ sėkmingai įdiegė „Power BI“ sistemą, leidžiančią duomenų analizę panaudoti daug plačiau.

Įkurtas Kompetencijų centras

Siekiant tinkamai įgyvendinti projektą ir ne tik įdiegti „Power BI“ sistemą, bet ir išmokyti darbuotojus ja tinkamai naudotis, įmonėje įkurtas Kompetencijų centras. Šis padalinys rūpinasi darbuotojų mokymais, kurie padeda daug lengviau perprasti „Power BI“ sistemą ir suvokti duomenų analizavimo ir ataskaitų rengimo svarbą.

Šis centras koordinavo visus įmonės procesus, susijusius su sėkmingu sistemos perkėlimu iš „QlikeView“ į „Power BI“.

„Power BI“ sistema „Eneco“ specialistams leidžia daug paprasčiau susieti duomenis, matyti tendencijas, atlikti analizes ir įžvelgti reikšmingų žinių dideliuose kiekiuose duomenų.

Christine de Ling, „Eneco“ duomenų valdymo vadovė, teigia, kad pasiektas puikus rezultatas, kurį įmonė ir kėlė pradėdama projektą: „Esu be galo patenkinta galutiniu rezultatu. Prie to stipriai prisidėjo ir „Macaw“ pritaikydami savo sukauptą patirtį ir darbuotojų profesionalumą. Šiandien mūsų pagrindinis tikslas – kad kuo daugiau darbuotojų savarankiškai naudotųsi „Power BI“ sistema ir pajustų jos privalumus.“

Kitas „Eneco“ atstovas Ferry Bouwmanas sako, kad „Power BI“ leis įmonei daug paprasčiau valdyti duomenis: „Svarbiausia tai, kad sugebėjome ne tik sėkmingai įdiegti „Power BI“, bet ir pakeisti darbuotojų požiūrį. Rengėme daug mokymų, kad darbuotojai galėtų lengviau įsisavinti žinias ir kartu padėtų kitiems kolegoms.“

Challenge
Sukurti vieningą sistemą, kuri leistų bendrovės „Eneco“ darbuotojams vienoje vietoje rasti visus reikiamus duomenis.
Approach
Siekiant tinkamai įgyvendinti projektą ir ne tik įdiegti „Power BI“ sistemą, bet ir išmokyti darbuotojus ja tinkamai naudotis, įmonėje įkurtas Kompetencijų centras. Šis padalinys rūpinasi darbuotojų mokymais, kurie padeda daug lengviau perprasti „Power BI“ sistemą ir suvokti duomenų analizavimo ir ataskaitų rengimo svarbą.
Result
Svarbiausia tai, kad sugebėjome ne tik sėkmingai įdiegti „Power BI“, bet ir pakeisti darbuotojų požiūrį. Rengėme daug mokymų, kad darbuotojai galėtų lengviau įsisavinti žinias ir kartu padėtų kitiems kolegoms
icon
Basic-Fit - išmanaus sporto klubo pavyzdys
Didžiųjų duomenų (angl. big data) nauda jau niekas neabejoja. Tiek verslo milžinai, tiek mažesnės įmonės investuoja į jų valdymą. Dažnai kyla klausimas, kaip šiuos duomenis rinkti, valdyti ir kokius metodus ar programinę įrangą tam pasitelkti.