Macaw.lt/Naujienos/„Macaw“ bendradarbiaus su Baltijos pažangių technologijų institutu

„Macaw“ bendradarbiaus su Baltijos pažangių technologijų institutu

Nyderlandų informacinių technologijų bendrovė „Macaw“ ir Baltijos pažangių technologijų institutas (BPTI) pradeda bendradarbiauti kuriant, įgyvendinant ir pritaikant dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi (machine learning) sprendimus.

Įvairių technologijų moksliniams tyrimams Lietuvoje kiekvienais metais skiriama vis daugiau lėšų. Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, vien 2019 metais moksliniams tyrimams buvo išleista beveik 500 mln. eurų, tai yra beveik 20 proc. daugiau nei 2015 metais (389 mln. eurų).

BPTI atstovė Agnė Rakštytė teigia, kad mokslo ir verslo bendradarbiavimas yra technologijų ateitis: „Kuriant inovacijas mokslo ir verslo bendradarbiavimas yra būtinas. Norime turėti stiprų partnerį, kuris galėtų techniškai įgyvendinti ir pritaikyti mūsų kuriamus sprendimus. „Macaw“ yra viena iš geriausių Nyderlandų IT bendrovių ir turi kompetentingų specialistų komandas Lietuvoje ir Vokietijoje, todėl labai džiaugiamės turėdami galimybę pradėti su jais dirbti.“

 

„Tokių įmonių kaip „Macaw“ buvimas šalia leidžia mokslininkams daug geriau suprasti rinkos poreikius ir idėjas perkelti į realius produktus, kuriais galėtų naudotis tiek įmonės, tiek valstybės institucijos. Toks bendradarbiavimo modelis visame pasaulyje tampa vis populiaresnis“, – sako A. Rakštytė.

Baltijos pažangių technologijų institutas (BPTI) – tai privatus mokslinių tyrimų institutas, teikiantis mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros paslaugas aukštadažnės elektronikos, dirbtinio intelekto, žmogaus ir mašinos sąveikos srityse. Bendradarbiaudamas su tokiomis kompanijomis kaip „Leonardo“, „Indra“, „Thales“, „SAAB“ ir kt., BPTI aktyviai dalyvauja ir Europos Sąjungos bendrojoje mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Horizon 2020“, Europos gynybos agentūros bei Europos kosmoso agentūros administruojamuose projektuose.

Anot „Macaw“ padalinio Lietuvoje vadovės Godos Šniokaitės, ši ir panašios bendradarbiavimo iniciatyvos yra įprastas dalykas Vakarų šalyse – tai sukuria didelę vertę tiek mokslo ar tyrimų institucijoms, tiek ir verslui.

„Džiugu, kad ir Lietuvoje verslas ir mokslas randa bendrų galimybių. Vakarų šalyse, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose, Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje, universitetų ar tyrimų institutų bendrystė yra gana įprastas dalykas. Lietuvoje tai dar gana nauja, verslas po truputį pradeda pasitikėti universitetais ir tyrimų institutais“, – sako G. Šniokaitė.

„Galbūt tai susiję ir su tuo, kad mokslo institucijos vis daugiau dirba su tyrimais ir projektais, kurie gali būti lengvai pritaikomi verslo poreikiams. Lietuva ilgus metus pasaulyje garsėjo lazerių technologijų tyrimais, bet per paskutinius penkerius metus labai stipriai dirbama kuriant dirbtinio intelekto ar kitas daug plačiau naudojamas technologijas“, – sako „Macaw“ vadovė Lietuvoje.

„Macaw“ – viena sėkmingiausių informacinių technologijų įmonių ne tik Nyderlanduose, bet ir visoje Europoje. „Macaw“ dirba su didžiausiomis ir žymiausiomis bendrovėmis visame pasaulyje – „Heineken“, „Volkswagen“, „Intertrust“, „BMW“ ir kt. Bendrovė turi biurus Nyderlanduose, Vokietijoje ir Lietuvoje, juose dirba beveik 400 specialistų.