Macaw.lt/Naujienos/Kaip „Power BI“ keičia mūsų kasdienį darbą?

Kaip „Power BI“ keičia mūsų kasdienį darbą

Vis labiau modernėjančiame pasaulyje duomenų analizė tampa kaip niekada svarbi. Jos poreikis sparčiai didėja. Tikslūs, savalaikiai, suprantamai pateikiami verslo duomenys padeda greičiau rasti atsakymus į kylančius klausimus, todėl sprendžiant problemas ir priimant pagrįstus verslo valdymo sprendimus įrankis „Power BI“ tampa nepakeičiamu pagalbininku.

Nyderlandų informacinių technologijų bendrovės „Macaw“ duomenų analitikas Miroslavas Šugalskij sako, kad „Power BI“ tiek smulkiajam, tiek stambiajam verslui padeda daug greičiau ir paprasčiau rasti ir naudoti kaupiamus duomenis.

„Šiandien net ir nedidelė elektroninė parduotuvė gali sukaupti labai daug duomenų ir juos galima tinkamai išnaudoti kuriant ateities strategijas ir analizuojant vartotojų įpročius. Ne paslaptis, kad dažniausiai į šiuos duomenis nelabai kas kreipia didelį dėmesį, nes panaudoti juos sudėtinga. Sistema „Power BI“ leidžia visus įmonėje kaupiamus duomenis turėti vienoje vietoje ir paprastai, suprantamai juos atvaizduoti“, – sako M. Šugalskij.

M. Šugalskij teigia, kad ne kartą yra girdėjęs klausimą, ar „Power BI“ naudoti geriau nei „Excel“. Analitikas sako, kad daugelis neįvertina visų sistemos „Power BI“ galimybių. Anot jo, „Power BI“ skirta ne tik duomenims kaupti ar atvaizduoti – tai sistema, kurioje visi turimi duomenys sujungiami į visumą.

„Dažnai duomenys yra išsisklaidę. Tarkime, elektroninės parduotuvės vadovas nori žinoti, kokia auditorija labiausiai pirko vieną ar kitą produktą spalio 8 dieną. Šie duomenys yra socialinių tinklų ar „Google Analytics“ ataskaitose, bet norint juos rasti užtrunka daug laiko. „Power BI“ naudinga ir tuo, kad visi duomenys iš skirtingų duomenų bazių laikomi vienoje vietoje, todėl į mano minėtą užklausą būtų labai lengvai atsakyta“, – teigia M. Šugalskij.

Didelis pranašumas – duomenų atvaizdavimas

Anot „Macaw“ specialisto, vienas iš didžiausių „Power BI“ pranašumų – duomenų atvaizdavimas.

„Esame įpratę duomenis matyti lentelėse, kartais – grafikuose. „Power BI“ turimus duomenis leidžia pateikti vizualiai daug patraukliau ir aiškiau. Tarkime, finansininkai įmonės mokėjimus ar skolas iš skirtingų duomenų bazių ar padalinių gali matyti vienoje vietoje daug paprasčiau. Tai funkcionalumas, leidžiantis sutaupyti nemažai brangaus laiko, nes, rengiant ataskaitas, duomenis reikia atvaizduoti patraukliai ir suprantamai, taigi „Power BI“ yra tam labai pritaikyta priemonė“, – sako M. Šugalskij.

Paprasta naudotis

Platforma „Power BI“ naudotis paprasta, ją galima greitai perprasti. M. Šugalskij sako, kad daugiausia rūpesčių vartotojams kyla pradžioje, nes tai nauja priemonė, bet su ja padirbus kelias savaites naudotis tampa daug paprasčiau.

„Žinoma, pirmą dieną daugeliui naujų vartotojų kyla neaiškumų. Platforma „Power BI“ sukurta taip, kad būtų lengvai suprantama ir ja galėtų naudotis kiekvienas iš mūsų. Yra manančių, kad tai sudėtingas įrankis, kurį naudojant reikia ir programavimo žinių. Tai netiesa – jis tinka kiekvienam: nuo finansininko iki vadovo. Žinoma, pradžioje visada pasitaiko neaiškumų, bet, palyginti su rezultatu ir šio įrankio teikiamomis galimybėmis, jų būna nedaug“, – sako M. Šugalskij.

Power BI mokymai pradedantiesiems

„Power BI“ duomenų modeliavimo ir analizės galimybės yra neišsemiamos. Jas naudodami, vartotojai kuria įmonės duomenų modelius tiesiai „Power BI“ duomenų rinkmenose, o juos atvaizduoja „Power BI“ ataskaitose ir grafikuose. „Power BI“ – labai paprastas įrankis, turintis begalę patogių duomenų rūšiavimo ir atvaizdavimo galimybių. Todėl jeigu norite sužinoti daugiau apie Power BI – kviečiame susipažinti su mūsų mokymų programą, kurią rasite paspaudę ČIA.

 

Power BI mokymai

Norite sužinoti daugiau apie Power BI? Registruokitės į Power BI mokymus jau dabar!

Registruotis