Macaw.lt/Naujienos/Functional support specialistas – galimybė pradėti karjerą IT sektoriuje

Functional support specialistas – galimybė pradėti karjerą IT sektoriuje

2021-aisiais metais Nyderlandų informacinių technologijų (IT) ir rinkodaros agentūra „Macaw“ ir toliau plės savo komandą Vilniuje, todėl sekite mūsų skiltį „Karjera“, kur rasite visus aktualius darbo skelbimus. Apie vieną iš pozicijų – sistemų ir paslaugų palaikymo specialisto (angl. functional support engineer) – papasakos „Macaw“ darbuotoja Justina Kozlovska.

Karjerą bendrovėje „Macaw“ Justina pradėjo balandžio mėnesį ir, anot jos, tai buvo nemenkas iššūkis, nes prasidėjęs karantinas kėlė daug nežinios.

„Pradžioje buvo sunku ko nors tikėtis, nes su visais kolegomis bendravome tik nuotoliniu būdu, net kompiuterį man atvežė į namus, todėl pirmą kartą į biurą nuėjau gal po trijų mėnesių. Labai džiaugiuosi, kad per karantiną dirbant tik iš namų nesusipratimų nebuvo – visas įsitraukimas į komandą vyko labai sklandžiai“, – sako Justina.

Anot jos, prie to daug prisidėjo kolegos tiek Lietuvoje, tiek Nyderlanduose: „Atėjus čia buvau labai maloniai nustebinta, nes visi yra labai draugiški, paklausia, kaip man sekasi, ir noriai padeda.“

Ką veikia paslaugų palaikymo specialistas?

Justina pasakoja, kad IT sritis jai niekada nebuvo labai artima, bet prieš kelerius metus teko dalyvauti „Vilnius Coding School“ organizuojamuose kursuose ir ten prasidėjo pažintis su IT sektoriumi.

„Daugelis mano, kad IT bendrovėse dirba tik programuotojai. Taip tikrai nėra, IT įmonės ieško labai daug skirtingų specialistų, ir ne maža dalis jų nėra programuotojai. Mano pirmoji patirtis dirbant su IT buvo susijusiu su svetainių kūrimu, vėliau pradėjau daugiau domėtis jų palaikymu, skirtingų sistemų integravimu ir priežiūra“, – sako Justina.

Anot jos, paslaugų palaikymo specialisto darbo atsakomybės ir ribos yra labai plačios, ir tai yra puiki vieta pradėti karjerą technologijų sektoriuje: „Mano ir mano kolegų darbo specifika yra labai plati. Kiekvieną dieną bendraujame su kolegomis Nyderlanduose bei Vokietijoje ir su klientais, kuriems padedame užtikrinti, kad mūsų teikiamos paslaugos veiktų efektyviai, ir sprendžiame jiems iškilusias problemas, o jų gali būti įvairių – svetainių saugumo sertifikatų diegimas, duomenų priežiūra, turinio valdymo sistemų atnaujinimas ir priežiūra ar net elektroninių laiškų sistemos gedimų šalinimas“.

Įmonėje „Macaw“ dirbanti Justina pasakoja, kad ši pozicija tinka tiems, kas mėgsta dinamišką darbą ir nori tobulėti informacinių technologijų srityje: „Mes tobulėjame kiekvieną dieną, nes turime spręsti klientams kylančias problemas, taigi reikia suprasti daug skirtingų procesų, o kartu ir nuolatos siekti naujų žinių.“

Justina pabrėžia, kad šiai pozicijai reikalingos bazinės IT žinios: „Jeigu žmogus domisi technologijomis, yra su jomis dirbęs ir supranta, kaip informacija keliama į sistemas, turi darbo su tokiais „Microsoft“ produktais kaip „Office 365“ patirties, tikrai gali pretenduoti. Žinoma, programavimo žinios visada yra privalumas.“

Vakarietiška darbo kultūra

Justina pasakoja, kad vienas didžiausių „Macaw“ pranašumų – į darbuotoją orientuota darbo kultūra

„Macaw“ labai daug dėmesio skiria darbo kultūrai, ir, žinoma, rūpinasi darbuotojais ir jų gerove. Nyderlandų darbo kultūra yra visai kitokia, negu esame pripratę, todėl man labai džiugu, kad taip rūpinamasi darbuotoju ir kad įmonė stengiasi, jog kiekvienas specialistas tobulėtų ir jaustųsi gerai“, – sako Justina.

„Tai prasideda nuo tokių dalykų kaip papildomos naudos, pavyzdžiui, darbuotojų draudimas. Ne mažiau motyvuoja ir visos įmonės bendras savaitgalis užsienyje. Tai yra mūsų kultūros dalis“, – teigia Justina.

„Macaw“ specialistė priduria, kad kitas labai svarbus dalykas, kuris išskiria Nyderlandų bendrovę iš kitų įmonių, – naudojamos technologijos.

„Labai didelis privalumas – technologijos. „Macaw“ jau daug metų esame auksinis „Microsoft“ partneris Nyderlanduose, todėl kasdienėje savo veikloje naudojame naujausias technologijas ir jų produktus, galime matyti ir naudoti dar tik kuriamus produktus“, – teigia Justina.

„Taip pat esame „Sitecore“ partneriai. Nors Lietuvoje tai visiškai nauja ir labai mažai naudojama technologija, Vakarų šalyse didžiosios korporacijos naudoja būtent šią sistemą savo interneto svetainėms, rinkodaros kampanijoms ir visiems duomenims valdyti. Dirbant su tokiais produktais ir didelėmis įmonėmis galima susipažinti su didžiųjų korporacijų technologiniais modeliais ir darbo principais“, – pasakoja „Macaw“ darbuotoja.

Apie bendrovę Macaw

„Macaw“ – viena sėkmingiausių informacinių technologijų įmonių ne tik Nyderlanduose, bet ir visoje Europoje. „Macaw“ dirba su didžiausiomis ir žymiausiomis bendrovėmis visame pasaulyje – „Heineken“, „Volkswagen“, „Intertrust“, „BMW“ ir kt. Bendrovė turi biurus Nyderlanduose, Vokietijoje ir Lietuvoje, juose dirba beveik 400 specialistų.

Visi darbo skelbimai
Karjera