Macaw.lt/„BNG Bank“ ir „Power Apps“ – programa vos per dvi savaites

„BNG Bank“ ir „Power Apps“ – programa vos per dvi savaites

icon

Šiandien mobiliosios programėlės naudojamos daugelyje sričių tiek kasdienėje veikloje, tiek darbo aplinkoje, todėl vis daugiau dėmesio skiriama ne tik jų vartojimui, bet ir kūrimui. Daugiau nei prieš penketą metų mobiliosios programėlės buvo skirtos pramogai, dabar jos – vienas pagrindinių verslo našumą didinančių įrankių. Šios programėlės tampa būtinu įrankiu norint pasiekti daugiau potencialių vartotojų. Vis labiau suprantama, kad tokių programėlių kūrimas tampa vertinga ir didelį pelną nešančia investicija.

Neabejotinas šios srities lyderis yra  „Microsoft“. „Power Apps“ – tai programų, paslaugų, jungčių ir duomenų platformos paketas, suteikiantis patogią programavimo aplinką, kurioje galima kurti pasirinktas programas, skirtas jūsų verslo poreikiams. Naudodami „Power Apps“, galite greitai kurti tinkintas įmonės programas, sujungiančias jūsų verslo duomenis, esančius duomenų platformoje („Common Data Service“) arba įvairiuose internete ar patalpose esančiuose duomenų šaltiniuose („SharePoint“, „Microsoft 365“, „Dynamics 365“, SQL serveryje ir t. t.).

„Power Platform“ naudą įvertino ir „BNG Bank“ – ketvirtas pagal dydį Nyderlandų bankas, patenkantis tarp penkiasdešimt saugiausių bankų visame pasaulyje. „BNG Bank“  specializuojasi finansinių instrumentų teikimo viešosioms organizacijoms, būsto, sveikatos priežiūros ir infrastruktūros srityse. 50 proc. banko akcijų priklauso Nyderlandų valstybei, o kita dalis – skirtingoms Nyderlandų savivaldybėms.

„BNG Bank“ norėjo sudaryti galimybę savo darbuotojams ateityje turėti erdvę ir galimybes patiems kurti kasdieniam darbui skirtas programėles ir taip padidinti darbuotojų ir paslaugų efektyvumą. Banko atstovai teigia, kad, naudojant tradicines programavimo aplinkas, toks iššūkis reikalautų daug pinigų ir laiko, o pasirinkus „Power Apps“ – tokios galimybės tampa daug prieinamesnės.

Iššūkis – programėlė per dvi savaites

Saugus ir savalaikis informacijos teikimas ir rinkimas – svarbi „BNG Bank“ procesų dalis. Bankas jau ne vienus metus daug dėmesio skiria duomenims ir vidiniams procesams skaitmeninti, be to, vadovaujasi strategija, kurios tikslas – kuo daugiau duomenų kaupti ir laikyti debesijos technologijomis grindžiamuose duomenų centruose.

Bendradarbiaujant su „Macaw“ sukurta programa leidžia darbuotojams kaupti, pridėti informaciją į duomenų bazę ir kartu užtikrinti, kad sukaupti duomenys turėtų sąsajas su Europos bankininkystės institucijos (EBA) šaltiniais ar ISO standartais.

Banko atstovai teigia, kad anksčiau tokiems procesams buvo naudojama programa „Microsoft Excel“, tačiau bėgant metams ji tapo ne tokia veiksminga, o procesams atlikti tinkamai reikalavo didelių žmogiškųjų išteklių. Naudojant naująją programėlę taip pat galima stebėti veiksmų istoriją, o tai leidžia matyti, koks vartotojas kokius pakeitimus atliko.

„Macaw“ ir „BNG Bank“ bendradarbiavimas prasidėjo 2020-ųjų balandžio mėnesį, kai per „App in the week“ sesiją buvo sukurta pirmoji bandomoji programėlės versija. Kelias dienas „Macaw“ ir „BNG Bank“ darbuotojai dirbo kartu ir tobulino pirmąją versiją, kurios tikslas – patikima aukštus saugumo reikalavimus atitinkanti programa, tinkama naudoti daugeliui įmonės darbuotojų.

Rezultatas – veikianti programa

Artimiausiu metu „BNG Bank“ ketina sukurti dar dvi programas – „Skill Matric“ ir „debesijos registrą“. Antroji programa leis administruoti visus duomenis, kurie yra debesijos technologija grindžiamuose serveriuose.

Ką „BNG Bank“ mano apie projektą

Andre van der Tolas, BNG IT vadovas: „Buvau maloniai nustebintas, ką galima pasiekti per palyginti trumpą laiką. Sukurta nauja programa yra labai panaši į tai, ką naudojome ankščiau, bet sukurti ją truko vos dvi savaites (vietoj devynių mėnesių). Būtent todėl ir naudojame „Power Apps“. Žinoma, „Power Platform“ nėra tinkama visiems sprendimams, ypač jeigu prie turi jungtis labai daug vartotojų, bet šiuo atveju „Power Apps“ leido mums sukurti sistemą, kuri yra itin gerai organizuota ir paprasta. Su laiku pamažu imsimės tolesnio „Power Platform“ diegimo.“

Challenge
Saugus ir savalaikis informacijos teikimas ir rinkimas – svarbi „BNG Bank“ procesų dalis. Bankas jau ne vienus metus daug dėmesio skiria duomenims ir vidiniams procesams skaitmeninti.
Approach
Per „App in the week“ sesiją buvo sukurta pirmoji bandomoji programėlės versija. Kelias dienas „Macaw“ ir „BNG Bank“ darbuotojai dirbo kartu ir tobulino pirmąją versiją, kurios tikslas – patikima aukštus saugumo reikalavimus atitinkanti programa, tinkama naudoti daugeliui įmonės darbuotojų.
Result
Bendradarbiaujant su „Macaw“ sukurta programa leidžia darbuotojams kaupti, pridėti informaciją į duomenų bazę ir kartu užtikrinti, kad sukaupti duomenys turėtų sąsajas su Europos bankininkystės institucijos (EBA) šaltiniais ar ISO standartais.
icon
„Schoeller Allibert“ optimizavo darbą pasirinkę Microsoft Office 365
„Schoeller Allibert“ – tarptautinė įmonė, kuri specializuojasi daugkartinio naudojimo pakavimo produktų gamyboje. Bendrovė siūlo platų produktų asortimentą tiek sandėliavimo, tiek mažmeninės prekybos įmonėms. Tarp žinomiausių „Schoeller Allibert“ klientų yra „BMW“, „GlaxoSmithKline“, „Unilever“ ir „iGPS“. Tarptautinėje įmonėje dirba kiek daugiau nei 2000 specialistų iš trylikos šalių. Daugiausia jų Europoje, Australijoje, JAV ir Honkonge.